Zmarszczki i jędrność skóry

Skóra z wiekiem traci swoją jędrność, pojawiają się  zmarszczki a owal twarzy opada. Pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe tzw. „chomiki” i podwójny podbródek. Jak walczyć z procesem starzenia się skóry?

LuxDerma proponujemy Państwu zabiegi z najlepszymi certyfikowanymi preparatami, które zapewnią odpowiednie nawilżenie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz skóry.

Głównym takim składnikiem jest kwas hialuronowy, którego objętość z wiekiem w naszej skórze spada. Odpowiada  on za nawilżenie naszej skóry i pobudza syntezę fibroblastów, kolagenu i elastyny, które są rusztowaniem dla naszej skóry.

Procesy starzenia się skóry:

  • Suchość skóry – utrata dotychczasowej elastyczności, następuje odwodnienie, silniej zaznaczają się zmarszczki mimiczne.
  • Pojawiają się drobne zmarszczki wokół kącików oczu i ust.
  • Naskórek staje się cieńszy i szorstki, keratynocyty pomnażają się w zwolnionym tempie.
  • Wydzielanie melaniny następuje w sposób niejednolity, czego wynikiem są liczne brązowe plamy w miejscach odkrytych – pojawiają się plamy pigmentacyjne.
  • Fibroblasty stają się coraz mniej aktywne. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych a ich struktura zmniejsza się.

Zabiegi w LuxDerma na zmarszczki i jędrność skóry:

Leave a Comment